Animonda - karma dla kotów i psów z naturalnych składników

Kategoria: Producenci Data: Komentarze: 0 Wyświetlenia: 283

Jeśli szukasz karmy dla swojego pupila, która będzie nie tylko smaczna, ale też zdrowa i zgodna z jego naturalnymi potrzebami żywieniowymi, warto zwrócić uwagę na markę Animonda. To niemiecka firma, która od prawie 30 lat produkuje wysokiej jakości karmy mokre i suche dla kotów i psów. Co wyróżnia produkty Animonda na tle konkurencji? Jakie są ich zalety i jak wybrać odpowiednią karmę dla swojego zwierzaka? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz w tym artykule.

Co to jest Animonda?

Animonda to marka należąca do firmy aniPet GmbH, która specjalizuje się w produkcji karm dla zwierząt domowych. Firma powstała w 1991 roku i od początku swojej działalności stawia na jakość, uczciwość i innowacyjność. Produkty Animonda tworzone są z naturalnych składników mięsnych pochodzących ze sprawdzonych źródeł. Nie zawierają zbóż, soi, cukru ani sztucznych barwników czy konserwantów. Są delikatnie przygotowywane tak, by zachować pełnię smaku i wartości odżywczych.

Animonda oferuje szeroki wybór karm mokrych i suchych dla kotów i psów w różnym wieku i o różnych potrzebach żywieniowych. Wśród nich znajdują się także karmy specjalistyczne dla zwierząt cierpiących na różne schorzenia lub alergie pokarmowe. Ponadto firma produkuje przysmaki dla kotów i psów w formie mlecznej lub chrupiącej.

Dlaczego warto wybrać Animonda?

Animonda to marka godna zaufania, która dba o zdrowie i dobrostan czworonogów. Oto kilka powodów, dla których warto wybrać produkty tej firmy:

- Są oparte na najnowszych badaniach naukowych dotyczących żywienia zwierząt zgodnego z ich gatunkiem.

- Zawierają wysokiej jakości składniki mięsne pochodzące ze świeżych surowców (bez mrożenia).

- Nie zawierają zbóż, soi, cukru ani sztucznych barwników czy konserwantów.

- Są lekkostrawne i dostosowane do indywidualnych potrzeb każdego zwierzaka.

- Zapewniają pełną gamę niezbędnych składników odżywczych oraz witamin i minerałów.

- Mają świetny naturalny smak, który zachwyca nawet najbardziej wybredne podniebienia.

- Są dostępne w różnych formach (puszki, saszetki, tacki) oraz wielkościach opakowań (od 85 g do 10 kg).

- Są przystępne cenowo oraz łatwo dostępne w sklepach zoologicznych oraz online.

Jak wybrać odpowiednią karmę Animonda?

Aby zapewnić swojemu pupilowi najlepsze pożywienie, należy brać pod uwagę kilka czynników:

- Wiek: Koty i psy mają różne zapotrzebowanie na energię oraz składniki odżywcze w zależności od fazy życia. Dlatego ważne jest dobieranie karmy odpowiedniej do wieku zwierzaka (kitten/junior/adult/senior).

- Stan zdrowia: Niektóre zwierzęta mogą cierpieć na różne schorzenia lub alergie pokarmowe, które wymagają specjalnej diety. Dla nich Animonda oferuje karmy Integra Protect, które zawierają pojedyncze źródło białka zwierzęcego oraz odpowiednio dobrany składnik roślinny. Te karmy pomagają w leczeniu problemów z nerkami, cukrzycą, kamieniami nerkowymi czy biegunką.

- Preferencje smakowe: Koty i psy mają różne upodobania co do smaku i konsystencji karmy. Niektóre lubią mięsne kawałki w sosie lub galaretce, inne wolą delikatną mus lub chrupiące granulki. Dlatego warto wypróbować różne odmiany karmy Animonda i obserwować reakcję zwierzaka.

- Rodzaj karmy: Karma mokra i sucha mają swoje zalety i wady. Karma mokra jest bardziej aromatyczna i zawiera więcej wilgoci, co jest korzystne dla układu moczowego zwierzaka. Karma sucha natomiast pomaga utrzymać higienę jamy ustnej i zębów oraz zapewnia dłuższe uczucie sytości. Optymalnie jest łączyć oba rodzaje karmy w proporcjach dostosowanych do indywidualnych potrzeb pupila.

Co oferuje Animonda?

Animonda ma bogatą ofertę karm mokrych i suchych dla kotów i psów, która zaspokoi nawet najbardziej wymagające podniebienia. Oto niektóre z nich:

- Animonda Carny: to karma mokra dla kotów z czystym mięsem wołowym, drobiowym lub rybnym oraz naturalnymi dodatkami (np. serca indycze, jajka). Nie zawiera zbóż ani soi ani cukru ani sztucznych barwników czy konserwantów. Jest dostępna w wielu smakach oraz wersjach dla kotków (kitten), dorosłych (adult) i seniorów (senior).

- Animonda Vom Feinsten: to karma mokra dla kotów z delikatnym mięsem drobiowym, rybnym lub dziczym oraz wyselekcjonowanymi składnikami (np. łosoś, królik). Nie zawiera zbóż ani soi ani cukru ani sztucznych barwników czy konserwantów. Jest dostępna w wielu smakach oraz wersjach dla kotków (kitten), dorosłych (adult) i seniorów (senior).

- Animonda Integra Protect: to karma specjalistyczna dla kotów cierpiących na różne schorzenia lub alergie pokarmowe. Zawiera pojedyncze źródło białka zwierzęcego oraz odpowiednio dobrany składnik roślinny (np. ryż, ziemniaki). Nie zawiera zbóż ani soi ani cukru ani sztucznych barwników czy konserwantów. Jest dostępna w wielu smakach oraz wersjach dla problemów z nerkami (renal), cukrzycą (diabetes), kamieniami nerkowymi (urinary) czy biegunką (intestinal).

- Animonda Milkies: to przysmaki dla kotów w formie płynnego mleczka o różnych smakach (np. beauty, harmony). Zawierają naturalne składniki takie jak witaminy, minerały czy oleje roślinne. Nie zawierają dodatku cukru ani soi.

- Animonda GranCarno: to karma mokra dla psów z czystym mięsem wołowym, drobiowym lub dziczym oraz naturalnymi dodatkami (np. marchewka, makaron). Nie zawiera zbóż ani soi ani cukru ani sztucznych barwników czy konserwantów. Jest dostępna w wielu smakach oraz wersjach dla szczeniąt (junior), dorosłych (adult) i seniorów (senior).

- Animonda Vom Feinsten: to karma mokra dla psów z delikatnym mięsem drobiowym, rybnym lub dziczym oraz wyselekcjonowanymi składnikami (np. łosoś, królik). Nie zawiera zbóż ani soi ani cukru ani sztucznych barwników czy konserwantów. Jest dostępna w wielu smakach oraz wersjach dla szczeniąt (junior), dorosłych (adult) i seniorów (senior).

- Animonda Integra Protect: to karma specjalistyczna dla psów cierpiących na różne schorzenia lub alergie pokarmowe. Zawiera pojedyncze źródło białka zwierzęcego oraz odpowiednio dobrany składnik roślinny (np. ryż, ziemniaki). Nie zawiera zbóż ani soi ani cukru ani sztucznych barwników czy konserwantów. Jest dostępna w wielu smakach oraz wersjach dla problemów z nerkami (renal), biegunką (intestinal) czy nietolerancją pokarmową (sensitive).

- Animonda Meat Chunks: to przysmaki dla psów w formie suszonych kawałków mięsa wołowego, drobiowego lub indyczego. Zawierają 98% składników odzwierzęcych i są produkowane bez zbóż, dodatku cukru czy soi. Są idealne jako małe co-nie-co między posiłkami lub jako nagroda za dobre zachowanie.

Podsumowanie

Animonda to marka karm dla kotów i psów z naturalnych składników mięsnych, która gwarantuje pyszny smak i zdrowe żywienie zwierzaków. Produkty Animonda są oparte na najnowszych badaniach naukowych dotyczących żywienia zwierząt zgodnego z ich gatunkiem i nie zawierają zbóż, soi, cukru ani sztucznych barwników czy konserwantów. W ofercie firmy znajdują się karmy mokre i suche dla kotków, dorosłych i seniorów oraz karmy specjalistyczne dla zwierząt cierpiących na różne schorzenia lub alergie pokarmowe. Ponadto firma produkuje przysmaki dla kotów i psów w formie mlecznej lub chrupiącej.